شما اینجا هستید

طراحی سایت رایگان، چرا و چگونه ؟
ارسال شده در پ, 10/13/1397 - 14:21 -- توسط abolfazl

طراحی سایت رایگان، چرا و چگونه ؟

امروز قصد معرفی مزایا و معایب طراحی سایت رایگان را برای شما کاربران محترم داریم. اگر تا به حال به این فکر افتاده اید که سایت خود را به صورت رایگان طراحی کنید، باید به شما بگوییم که شما خودتان را دارید با دست هایتان به داخل چاه میندازید !

طراحی سایت یکی از همان مواردی است که نقش بسیار خوبی در دیده شدن شما در فضای مجازی دارد، همانطور که میدانید در دنیای امروزی کمتر کسی پیدا می شود تا در کوچه و خیابان به دنبال دفاتر طراحی سایت گردد یا به دنبال برخی از کالاها و محصولات شرکت ها باشد. بنابراین داشتن یک سایت بسیار حرفه ای برای هر کسب و کاری در دنیای امروزی اجباری است.

 

طراحی وب سایت

اگر به فکر طراحی سایت رایگان افتاده باشید قطعا نتیجه جست و جو شما این ۳ مورد خواهد بود : 

  1. استفاده از سیستم های سایت ساز
  2. استفاده از قالب های آماده HTML و سایر CMS ها
  3. واگذاری طراحی به فرد دارای آشنایی با محوریت طراحی

استفاده از سیستم های سایت ساز :

در صورتی که قصد استفاده از این سیستم ها را داشته باشید باید به شما بگوییم که شما در این سایت ساز ها می توانید سایت خود را بروز رسانی و راه اندازی کنید اما در صورتی که روزی به مشکل بخورید هیچ کسی پاسخگوی شما نیست و همچنین سایت شما به راحتی قابل واگذاری توسط سیستم سایت ساز است و همینطور لینکی به عنوان طراح و سازنده سایت در فوتر ( قسمت پایینی سایت ) توسط سیستم سایت ساز درج می شود که زیبا نیست و سایت شما را به یک سایت تبلیغاتی تبدیل می کند به خصوص اینکه سیستم های سایت ساز در خارج از ایران هستند و شرکت های خارجی ارائه دهنده این خدمات هستند و با توجه به تحریم های گسترده ممکن است تغییراتی بر روی سایت شما توسط سیستم سایت ساز درج شود اما نکته قابل توجه این است که سورس سایت متعلق به همان شرکت است و شما اگر قصد تغییر بر روی سایت خود داشته باشید مجبورید وارد همان سیستم سایت ساز شود.

سیستم های سایت ساز

استفاده از قالب های آماده HTML و سایر CMS ها :

همانطور که از اسم آنها پیداست ، به این نوع قالب ها قالب آماده می گوییم یعنی قالبی که هزاران سایت از آن استفاده می کنند و مثل این است که چند صد نفر از یک مسواک استفاده کنند !

قالب های آماده قالب هایی هستند که شرکت هایی آن ها را می سازند و به فروش می رسانند اما برخی از این قالب ها پولی و برخی از آنها رایگان هستند، اما در اصل هیچ فرقی با هم ندارند چرا که قالب های پولی هم بعد از مدتی به صورت نـال شده در سایت ها به صورت رایگان برای دانلود آماده هستند!

همچنین شرکت های سازنده قالب اکثرا کدهایی درون قالب قرار داده اند تا تمام مخاطبین سایت متوجه قالب آماده شما شوند و باز هم شما اگر نیاز به پشتیبانی داشته باشید نمی توانید به نتیجه ای برسید چرا که نهایتا باید منتظر آپدیت بعدی قالب باشید که آن هم مدت زمان طولانی دارد و در نتیجه تصمیم میگیرید سایت خود را به حالش رها کنید و این باعث افت رنک و در نتیجه فراموشی کامل سایت می باشد.!