شما اینجا هستید

ویرایشگرهای متن برای طراحی سایت
ارسال شده در س, 07/25/1396 - 17:25 -- توسط mehrdad

ویرایشگرهای متن برای طراحی سایت

انواع ویژوال تولز خوب هستند اما گاهی اوقات نیاز به کد نویسی قدیمی به روش دستی دارید. در اینجا با بهترین ویرایشگرهای متن آشنا میشوید.

ما میدانیم زمانی اپلیکیشنهای ویژوال پیشرفت میکنند و ویرایشگرهای متن یک شبه منسوخ میشوند اما مردم سالهاست که با خوشحالی، گذران دوره روشهای قدیمی طراحی وب سایت را پیش بینی میکنند اما هنوز ویرایشگرهای متن به کار خود ادامه میدهند. افرادی که به ویرایشگرهای متن علاقه دارند، باور دارند که این روش از نظر سرعت و کنترل مزیت دارد و بهترین اپلیکیشنها طراح یا سازنده را کارآمدتر میسازند.

1- نوت پد Notepad

ویندوز : پلتفرم

قیمت: رایگان

قبول داریم که این گزینه بوی نوستالژی میدهد. Notepad++ یکی از اولین ویرایشگرهای متن بود که در ویندوز مورد استفاده قرار میدادیم اما این اپلیکیشن مستحق آن است که در این فهرست نیز جایی داشته باشد چرا که هنوز میتواند با بهترین ویرایشگرهای متن رقابت کند. بدون پرداخت هیچ هزینه ای میتوانید (گاهی اوقات استادانه) بسیاری از ویژگیها را ویرایش کنید و همچنین میتوانید آن را بهم بریزید تا به شکل متناسب با نیازهای خود در آورید.

2- اتم Atom

پلتفرم: ویندوز 7 و 8، لینوکس ، OSX 10.8 یا بالاتر

قیمت: رایگان

گیت هاب که در سال 2008 پایه گذاری شد، سایت توسعه و ذخیره کد انتخابی در سرتاسر دنیا شد و هر ابزاری که منتشر میکند، تحولی در دنیا ایجاد میکند. مسلما در مورد اتم نیز همینطور است. اتم با لقب ویرایشگر متن قابل هک برای قرن بیست و یکم، طراحی شده است تا به سادگی مورد استفاده قرار بگیرد اما به سادگی نیز با استفاده از صدها پکیج، قابل بسط است. از زمان راه اندازی بتا پرایوت تنها از طریق دعوت در سال گذشته، اکنون کاملا متن باز شده است و به صورت رایگان برای دانلود در دسترس قرار گرفته است.

3- براکت Brackets

پلتفرم: ویندوز، لینوکس، OS X

قیمت: رایگان

براکت یک ویرایشگر کد متن باز ایجاد شده توسط آدوب (adobe) است که برای طراحان وب سایت و توسعه دهندگان طراحی شده و از کدی ایجاد میشود که وب را میسازد. با براکت اگر چه در ابتدا یک ویرایشگر ساده و قابل استفاده دارید، اما برنامه نویسان با تجربه باید بتوانند آن را با تمایل و نیازهای خود هک کنند.

4- سابلایم تکست Sublime Text

پلتفرم: ویندوز، لینوکس، OS X

قیمت: 70 دلار / حدود 45 پوند

این ویرایشگر متن در هر سه پلتفرم دسکتاپ در دسترس است و ویرایشگر عمومی عالی است که قدرت زیادی به هر کسی که میخواهد در وب سایتها کار کند، میدهد. سابلایم تکست به ویژه برای افرادی که به صفحه کلید وابسته هستند، مناسب است و ابزارها و میانبرهای قدرتمندی برای کار با اسناد و انتخابهای متعدد، فیلتر فایل و ویرایش سریع در اختیار کاربر قرار میدهد. سوییچ بین پروژه ها نیز بسیار سریع است و برای افرادی که میخواهند با چند مشتری کار کنند، عالی است. سابلایم تکست را میتوان به صورت رایگان دانلود کرده و ارزیابی کرد، اما برای ادامه استفاده باید نسخه لایسنس دار آن را خریداری کنید.

5- ویم Vimvim

پلتفرم: ویندوز، لینوکس، اندروید، iOS، OS X

قیمت: رایگان

ویم ویرایشگر متنی است که زمانی استفاده میشود که افراد به موارد دیگر موجود در این فهرست نگاه میکنند و آنها را اسباب بازی کاربران بی تجربه به حساب می آورند. به خاطر ماهیت برنامه نویسی این ویرایشگر متن، یادگیری آن دشوار است اما در صورتی که بتوانید پشتکار داشته باشید یا به دنبال ابزار قدرتمند تری برای کار باشید، از انعطاف پذیری، امکانات دلخواه، دستورات کارامد و قابلیتهای این برنامه خوشتان خواهد آمد.

6- ایمکس Emacs

پلتفرم: ویندوز، لینوکس، OS X

قیمت: رایگان

شکل ظاهری ایمکس متنوع است اما یکی از متداولترین انواع آن ایمکس GNU است: ویرایشگر متنی رایگان، قابل گسترش و دارای امکانات دلخواه. این ویرایشگر یکی از قدرتمندترین ویرایشگرهای متنی است بنابراین مدتی طول میکشد تا کار با آن را یاد بگیرید اما اگر نیازهای بسیار ویژه ای دارید این گزینه برای شما ساخته شده است.

7- کومودو ادیت Komodo Edit

پلتفرم: ویندوز، لینوکس، OS X

قیمت: رایگان

اگر به همه ویژگی های IDE نیاز ندارید میتوانید ویرایشگر متنی کومودو IDE رایگان را انتخاب کنید. ویرایشگر کومودو ادیت یک ویرایشگر چند زبانه است که انتخاب چند گزینه ، تغییر مسیر و عملکرد خودکار انجام داده و Markdown viewer دارد.

8- بافر ادیتور Buffer Editor

پلتفرم: iOS

قیمت: 3.99 دلار

اگر میخواهید کد نویسی کنید، این گزینه برای دستگاه iOS شما عالی است. این ویرایشگر طراحی شده تا ایجاد تغییرات در وب سایت شما را آسان کرده و با سرورهای Dropbox و SSH/SFTP سازگاری دارد. همچنین ویرایشگر کد کاملا مجهزی است که میتوانید برای ایجاد نرم افزار بر روی دستگاه لمسی خود از آن استفاده کنید

9- وبیلدر Webuilder

پلتفرم: ویندوز

قیمت: 39.95 پوند
وبیلدر برای استفاده آسان و سریع طراحی شده و برای تازه کاران قابل استفاده است با این حال به اندازه کافی قدرت دارد که برای کد نویسی پیشرفته استفاده شود. این ویرایشگر از جاوا اسکریپت، HTML5، CSS3، PHP، Ruby، XML و غیره پشتیبانی میکند و شما را قادر میسازد از طریق FTP ،SFTP و FTPS مستقیما روی سرورهای خود ویرایش انجام دهید. در این برنامه auto-quotes و auto-brackets وجود دارد؛ prefixer CSS و عملکردهای ویژه برای جاوا اسکریپت و PHP. قطعا ارزش امتحان دارد.

10- ICEcoder

پلتفرم: ویندوز، لینوکس، OS X

قیمت: رایگان

ویرایشگر متن ICEcoder، متن باز (اوپن سورس) بوده و به شما اجازه میدهد مستقیما بر روی مرورگر کار کنید، خواه آفلاین باشید یا آنلاین. این برنامه بسیار سبک است و میتوانید آن را نصب کرده و تقریبا فورا استفاده از آن را شروع کنید. این برنامه علیرغم سایز کم، حاوی ویژگیهای عالی بسیاری است که از یک ویرایشگر کد انتظار دارید از جمله ایندیکیتورهای تگ شکسته (بروکن تگ)، هایلایت تمها و سکیور لاگین.

11- کافی کاپ ، ویرایشگر رایگان HTML (CoffeeCup Free HTML Editor)

پلتفرم: ویندوز

قیمت: رایگان

این ویرایشگر انتخاب دیگری برای مبتدیانی است که به دنبال ویرایشگر رایگان ساده میگردند. ویرایشگر رایگان HTML، کافی کاپ در واقع نسخه رایگانی از یک نسخه کامل است و بنابراین تعدادی از ابزارها در آن وجود ندارد اما ابزارهای ویرایشگر قدرتمند زیادی دارد، فایل help دارد که شما را به بخشهای پیچیده تر میبرد و همچنین میتوانید صفحه خود را در پلتفرم S-Drive کافی کاپ که رایگان است، آپلود کنید.

12- بی بی ادیت BBEdit