شما اینجا هستید

هاست و دامنه
ارسال شده در چ, 07/12/1396 - 11:31 -- توسط mehrdad

هاست و دامنه

دامنه یا domain اولین اقدام جهت ایجاد یک وب سایت، خرید دامین ( ثبت دامنه ) می باشد. ابتدا یک نام که باید منحصر به فرد باشد برای سایت خود انتخاب می کنید و در مرحله بعد باید یکی از دامنه های .ir یا .com یا هر دامنه دیگری به دلخواه و متناسب با سایت خود را انتخاب نمایید. ابتدا نام دامنه مورد نظر خود را تحت بررسی قرار دهید در صورت آزاد بودن نام دامنه لحاظ شده، شما می توانید آن دامین را به نام خود ثبت نمایید.

دامنه می تواند با پسوندهای مختلف از جمله.ir, net ,com ,org ,...باشد.هریک از این پسوندها در دامنه می تواند بر اساس علایق ، سازمان ، ارگان ویا با توجه به موارد تجاری یا غیرتجاری  مورد نظر شخص انتخاب شود. از پرکاربردترین دامین ها در ایران دامین ir  و  دامنه com است.

برای داشتن یک وب سایت علاوه بر دامنه نیاز به فضایی برای نمایش داده ها و محتویات درون وب سایت این فضا را هاست می نامیم.

تمامی فایل ها،عکس هاو اطلاعات یک وب سایت همچنین ایمیل و پایگاه داده روی هاست آن قرار می گیرد.

هاست به معنای میزبان است یعنی میزبانی سایت شما به عهده شرکتی است که شما انتخاب کرده اید.پس هاست و دامنه به یکدیگر وابسته اند.

برای قرار گرفتن  سایت  شما  در  اینترنت باید  هاست و دامنه  را

در ابتدا ثبت  نماییم.

لذا اولین قدم در طراحی وب سایت خرید هاست و دامنه می باشد.

چگونه هاست و دامنه مناسب برای سایت خود انتخاب کنیم؟

ثبت هاست و دامنه به میزان فضای مصرفی برای اطلاعات سایت شامل عکسها،فیلم ها،مقالات و تمامی محتویات داخلی سایت و میزان استفاده از ایمیل ها بستگی دارد.اگر می خواهید سایتی با اطلاعات و محتویات زیاد  داشته باشید باید فضای هاست خودرا ارتقا دهید.انتخاب هاست و دامنه مناسب می تواند در دسترسی کاربران و سهولت استفاده از محتویات سایت وهمچنین سرعت سایت موثرباشد.

هاست و دامنه دو مقوله جدا هستند در حقیقت هاست و دامنه می توانند هر یک به صورت جداگانه و مجزا تهیه شوند اما بهتر است هاست و دامنه از یک شرکت تهیه شوند.

بنابراین تمدید هاست و دامنه توسط شرکتی که هاست و دامنه را تهیه کرده اید صورت می گیرد و سالیانه هاست و دامنه خود را باید تمدید نمایید.

برای ثبت هاست و دامنه به چه نکاتی باید توجه کرد؟

نام دامنه انتخابی کوتاه باشد تا به خاطرسپردن آن آسان باشد.

نام دامنه با فعالیت سایت یا نام شرکت سازگاری داشته باشد.

حتی الامکان از اعداد و خط تیره استفاده نشود.

مشابه و یا همنام با نام سایت های دیگرنباشد.

هاست و دامین خود را از شرکت های معتبر هاست حرفه ای تهیه فرمایید .

تمدید هاست و دامنه

هاست و دامنه هر ساله توسط پشتیبانان سایت شرکت آکان در بخش هاست و دامنه صورت می گیرد لذا لازم به ذکر است بعد از تماس واحد هاست و دامنه با مشتریان(ارسال sms و ایمیل و تماس تلفنی )مشتریان می بایست اقدامات لازم را برای تمدید هاست و دامنه مبذول فرمایند در غیر اینصورت عواقب تمدید هاست و دامنه به عهده مشترک می باشد.

هاست و دامنه

پیش نیاز راه اندازی یک وبسایت خوب و قدرتمند، انتخاب یک میزبان وب (هاست و دامنه) خوب و قدرتمند است. از مؤلفه های میزبانی وب خوب یا هاست و دامنه خوب می توان به سه ویژگی سرعت، امنیت و کیفیت اشاره کرد که شرکت برنامه نویسی آکان این سه ویژگی را از ابتدای شروع به کار خود همواره سرلوحه و شعار فعالیت های خود  در زمینه هاست و دامنه و طراحی سایت قرار داده و همیشه تلاش می نماید این شعار را به نحوی شایسته محقق سازد.
شرکت برنامه نویسی آکان یک سایت اینترنتی در زمینه ی خدمات تحت وب با گرایش خدمات میزبانی وب (هاست و دامنه)، ثبت دامنه، طراحی سایت و سایر خدمات در این طیف می باشد و خوشبختانه در سالهای اخیر توانسته است جایگاهی مناسب در بین کاربران و مدیران وبسایت ها بیابد به طوری که در حال حاضر هزاران مشتری فعال در زمینه هاست و دامنه و طراحی سایت دارد که این وبسایت را به دلیل کیفیت و سرعت پشتیبانی مناسب به همراه قیمت های مطلوب و بالاترین سطح از امنیت نسبی ممکن انتخاب نموده اند.

در بخش ثبت هاست و دامنه شرکت برنامه نویسی آکان ارائه ی هاست ویندوزی و لینوکس می باشد و سرورهای این مجموعه از بهترین سرورهای موجود در معتبرترین دیتاسنترهای ایران و خارج از کشور انتخاب شده اند که این مساله پایداری و کیفیت وب سایت هایی که تحت پوشش پشتیبانی سایت آکان خواهند بود را تضمین خواهد نمود.در خرید هاست و دامنه بهترین و سریع ترین سرویس ارائه می شود.

تعرفه هاست های ویندوز

 سفارش هاست و دامنه

سفارش هاست و دامنه در سایت شرکت آکان صورت می گیرد دقت داشته باشید پس از نهایی کردن سفارش دامنه شما قابل تغییر نخواهد بود.

ثبت هاست دامنه 12 تا حداکثر 72 ساعت به طول می انجامد

مدت زمان هاست و دامنه هر سایت یک سال می باشد و پس از یک سال باید هاست و دامنه تمدید شوند.

هزینه های هاست و دامنه شرکت آکان مناسب و از لحاظ سرویس های هاست و دامنه به بهترین صورت سرویس دهی می شود.

 

تعرفه هاست های لینوکس

تعرفه ثبت دامنه (نام سایت)